poradnik

 

Naklejanie fototapety papierowej na ścianę

 1. a)Należy przygotować klej do tapet, pędzel do rozprowadzenia kleju, wałek gumowy.
 2. b)Ściana musi być dobrze zagruntowana i sucha przed klejeniem fototapety. Po nowym malowaniu należy odczekać kilka dni, aby farba całkowicie wyschła. Oczywiście ściany powinny być proste, ponieważ każda nierówność będzie widoczna na naszej fototapecie.
 3. c)Należy przygotować klej według wytycznych producenta.
 4. d)Dopasuj fototapetę do wybranego miejsca. Zabezpiecz boki taśmą malarską w dwóch, czterech miejscach po bokach, aby uniknąć przesunięcia materiału. Klejenie rozpoczynamy od góry.
 5. e)Sprawdzamy, czy wszystkie części (bryty) fototapety do siebie pasują.
 6. f)Fototapetę rozkładamy na równej powierzchni (podłoga, stół) wydrukiem do powierzchni. Najlepiej między powierzchnię, a fototapetę rozłożyć folię malarską lub coś podobnego, aby nie uszkodzić wydruku.
 7. g)Na część fototapety, na której nie ma wydruku, nakładamy pędzlem klej.
 8. h)Posmarowaną klejem fototapetę składamy na pół posmarowanymi częściami do siebie tak, aby klej lepiej wsiąkł w powierzchnię fototapety (około 5 minut).
 9. i)Aby mieć gwarancję, że tapeta będzie położona równo, warto narysować na ścianie ołówkiem pionową linię (może być też np. za pomocą sznurka z ciężarkiem lub poziomicy) i do niej przyłożyć boczną krawędź fototapety.
 10. j)Po naklejeniu fototapety na ścianę, wygładzamy gumowym wałkiem aby dobrze rozprowadzić klej i aby nie powstały bąble.
 11. k)Następnie naklejamy kolejny bryt, zawsze na "styk".
 12. l)Naklejając fototapetę należy pamiętać żeby najpierw kłaść partie od góry, a potem schodzić coraz niżej.
 13. ł)Tak naklejoną fototapetę pozostawić do wyschnięcia.

Poleca się skorzystanie z pomocy fachowca.

 

Naklejanie fototapety samoprzylepnej na ścianę

 1. a)Powierzchnia na której będziemy naklejać fototapetę powinna być gładka, sucha, bez pyłu, kurzu i śladów tłuszczu. Nie kleić na surowy tynk. Po nowym malowaniu należy odczekać kilka dni, aby farba całkowicie wyschła.
 2. b)Po wypakowaniu z kartonu rozwinąć fototapetę i odczekać jakiś czas, aby się rozprostowała.
 3. c)Sprawdzamy czy wszystkie części (bryty) fototapety do siebie pasują.
 4. d)Dopasuj fototapetę do wybranego miejsca. Zabezpiecz boki taśmą malarską w dwóch, czterech miejscach po bokach, aby uniknąć przesunięcia materiału. Naklejamy fototapetę ze spadami "nadlewką" około 1 cm
 5. e)Delikatnie zacznij odwijać spodnią część papieru podkładowego, jednocześnie dociskając raklom lub szmatką do powierzchni. Odwijaj tylko po kilkanaście centymetrów papieru podkładowego i odwijaj go pod spód.
 6. f)Przykładamy folię równo, wygładzając raklom powierzchnię naklejaną, wypychając na zewnątrz bąbelki powietrza, oraz starając się naciągać cały bryt. Pamiętajmy o podwijaniu papieru podkładowego. Przy naklejkach o dużych rozmiarach może być wskazana pomoc drugiej osoby. Fototapetę z foli samoprzylepnej kleimy na sucho. Zależy to od powierzchni na jakiej klejona będzie fototapeta.

 

Naklejanie naklejki (fototapety) na lodówkę, meble lub szyby

 1. a)Powierzchnia na której będziemy naklejać powinna być gładka, sucha, bez pyłu, kurzu i śladów tłuszczu.
 2. b)Po wypakowaniu z kartonu rozwinąć naklejkę (fototapetę) i odczekać jakiś czas aby się rozprostowała.
 3. c)Dopasuj fototapetę do wybranego miejsca. Zabezpiecz boki taśmą malarską w dwóch, czterech miejscach po bokach, aby uniknąć przesunięcia materiału.
 4. d)Delikatnie zacznij odwijać spodnią część papieru podkładowego, jednocześnie dociskając raklom lub szmatką do powierzchni. Odwijaj tylko po kilkanaście centymetrów papieru podkładowego i odwijaj go pod spód.
 5. e)Przykładamy folię równo, wygładzając raklom powierzchnię naklejaną, wypychając na zewnątrz bąbelki powietrza, oraz starając się naciągać cały bryt. Pamiętajmy o podwijaniu papieru podkładowego. Przy naklejkach o dużych rozmiarach może być wskazana pomoc drugiej osoby. Naklejkę z foli samoprzylepnej można wyklejać na mokro (spryskać czystą wodą) jak i na sucho. Zależy to od powierzchni na jakiej klejona będzie fototapeta.

 

Canvas

Zastosowanie do wewnątrz np.: pokoju, kuchni, łazienki, biura, sklepu, urzędu...

Canvas to materiał imitujący płótno.

Nadruk naciągnięty na ramę drewnianą (blejtramę) o grubości 2-3 cm, wygląda jak obraz.
Produkt do samodzielnego montażu na jednym lub dwóch wkrętach.
Minimalna szerokość wydruku - 30 cm, maksymalna - 130 cm.

Twoja Fototapeta :: fototapety na wymiar :: fototapety ścienne :: fototapety samoprzylepne :: fototapety kuchenne, do salonu i sypialni